Spanja respekton qendrimin e GJND-se
Albeu.com
Spanja respekton mendimin e Gjykatës Ndërkombëtare të Drejtësisë për Kosovën, ka deklaruar ministria e Jashtme e Spanjës.Zëdhënësja e ministrisë spanjolle ka thënë se Madridi mbështet edhe deklaratën e shefes së diplomacisë ...... së BE-së, Ketrin Eshton, e cila ka thënë se mendimi i GJND-së hap “epokë të re” dhe se tash “duhet kthyer nga e ardhmja”. E pyetur nga gazetarët nëse Spanja do të ndryshojë qëndrimin për pavarësinë e Kosovës, zëdhënësja e ministrisë spanjolle nuk ka dashur të japë përgjigje.
Shtuar më 23/07/2010, ora 10:49
Tage: arkiv

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori