Spanja dhe Suedia, pro zgjerimit te BE-se
Albeu.com
Kryeministrat e Suedisë dhe Spanjës kanë diskutuar qëndrimet e BE-së lidhur me krizën ekonomike dhe ndryshimet klimatike. Këto do jenë dy temat kryesore në takimin e G20-ës, që do të mbahet në fund të shtatorit në SHBA. Suedia mban aktualisht kryesinë e rradhës së BE-së, që do t’ia kalojë Spanjës më 1 janar të vitit të ardhshëm. Kryeministrat e të dy vendeve përsëritën mbështetjen e Stokholmit dhe Madridit për zgjerimin e mëtejshëm të BE-së.
Shtuar më 31/08/2009, ora 22:50
Tage: arkiv

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori