Sot inagurohet presidenti i ri kroat, Ivo Josipovic
Albeu.com
Ivo Josipoviç bën sot betimin si president i Kroacisë. Josipoviç fitoi në zgjedhjet presidenciale të janarit me platformën e anti-korrupsionit dhe me premtimin se do ta çojë vendin drejt anëtarësimit të plotë në Bashkimin Evropian.
52 vjeçari Josipoviç, i cili është ekspert ligjor dhe kompozitor i muzikës klasike, e merr detyrën nga presidenti Stipe Mesiç.
Shtuar më 18/02/2010, ora 14:50
Tage: arkiv
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori