Soros: Sistemi financiar mund të shkatërrohet
Albeu.com
Për shkak të situatës së rënduar në bursat ndërkombëtare, sistemi financiar mund të shkatërrohet. Kështu ka deklaruar miliarderi dhe filantropisti, George Soros.Soros ka akuzuar ish-guvernatorin e rezervës federale amerikane, Alan Greenspan, i cili kishte ulur përqindjet e interesave dhe u hapi rrugë të lirë inovacineve financiare duke menduar se më shumë do të fitonte sesa do të humbte.
Shtuar më 22/09/2008, ora 17:15
Tage: arkiv

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori