Sondazhet favorizojnë Sarkozy
Presidenti francez Nicolas Sarkozy, konfirmohet në krye të turnit të parë të zgjedhjeve për Elizeun me 29,5 për qind (2 pikë më shumë), kundrejt socialistit Francois Hollande i cili ka 27. 5 për qind.

Në rezultatet e sondazhit më të fundit të kryer nga Ipsos dhe të publikuar nga France Televisions, Radio France e Le Monde. Kandidati socialist do të dalë në balotazh me 55 përqind të votave kundrejt 45 për qind që pritet të marrë Sarkozy. /albeu.com/
Shtuar më 03/04/2012, ora 10:24

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori