Somali, vdes edhe ushtari i dytë francez
Ka ndërruar jetë nga plagët e marra pas përpjekjes së dështuar për t'u arratisur edhe ushtari i dytë francez. Zëdhënësi i militanteve islamike te Al Shabab tha se komando humbi jetën nga plagët e marrë dhe se trupat e dy ushtareve do të shfaqen më vone. Ushtria franceze dërgoi trupat në jug të Somalise, të premten në përpjekje për të liruar agjentin e shërbimeve sekrete Denis Aleks, që mbahej peng prej vitit 2009.

Militantet thane se ai është ende gjalle dhe për fatin e tij do të vendoset me vonë. /albeu.com/
Shtuar më 14/01/2013, ora 13:42

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori