Skulptura e zviceranit shitet per 104 milione dollare
Albeu.com
Një skulpturë e artistit zviceran, Alberto Giacometti, ka thyer rekordet duke u shitur për më shumë se 104 milionë dollarë, bën të ditur REL. Skulptura e quajtur “L’homme qui marche I” u shit në një ankand në Londër.
Vepra ka përfunduar në vitin 1961 dhe është një nga imazhet më të dallueshme të artit modern.
Shtuar më 04/02/2010, ora 20:09
Tage: arkiv
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori