Skandali mishit të kalit, mblidhen ministrat e BE-së
Skandali i mishitkalit që ka prekun gjithë bllokun europian ka bërë që ministrat e Bujqësisë së BE-së të takohen në Bruksel për të diskutuar rreth kësaj problematike.

Skandali nisi muajin e shkuar, kur mish kali u gjet në disa bërxolla viçi dhe hamburgera në Britani dhe Irlandë ndërsa sisa supermarketet në mbarë Europën, u detyruan të hiqnin produktet në fjalë nga raftet e tyre. /albeu.com/
Shtuar më 25/02/2013, ora 11:57

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori