Skandal, në fjalimin e Trump përjashtohen myslimanët (VIDEO)
Muslim woman kicked out of Donald Trump rally after silent pro...

Wearing yellow stars resembling the patch forced on Jews during the Holocaust, a Jewish man and Muslim woman are removed from a Donald Trump rally in South Carolina. abc7.la/1MYrb2XBoth are escorted out after standing in silent protest as Trump suggests refugees fleeing war in Syria are ISIS affiliated.

Posted by ABC7 on Friday, January 8, 2016
Një skandal i vërtetë mund të cilësohet ky moment i fokusuar nga ana e mediave botërore.

Donald Trump, kandidat për president në SHBA ishte duke mbajtur fjalim.

Në sallë ndodhej një burrë dhe një grua myslimane, të cilët u larguan pas një pauze të shkurtër.

Mediat theksojnë në këtë rast racizmin e kandidatit presidencial. /Albeu.com/
Shtuar më 10/01/2016, ora 21:57

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori