Situata në Siri, marrveshje mes Ligës Arabe dhe Rusisë
Rusia dhe Lidhja Arabe kanë arritur një marrëveshje për bashkëpunim për promovimin e dialogut në Siri. Lajmi bëhet i ditur nga mistri i Jashtëm rus Lavrov i cili u shpreh pas
forumit të parë të bashkëpunimit ruso-arab Lavrov se do të shfrytëzohen burimet e Rusisë dhe të Lidhjes Arabe për të thjeshtëzuar kontaktet mes qeverisë së Sirisë dhe forcave politike opozitare të vendit. /albeu.com/
Shtuar më 20/02/2013, ora 17:53

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori