E FUNDIT/ Makina përplas 10 vjeçarin në Vlorë
Siria shpërndan armët kimike në 50 vende
Për të vështirësuar punën e personave që do të kontrollojnë armët kimike, Siria ka filluar të shpërndajë arsenalin e saj kimik në 50 vende të ndryshme.

Spostimi apo zhvendosja e armëve ka nisur gati një vit më parë, shkruan gazeta Wall Street Journal. Por shërbimet sekrete amerikane dhe izrealite duket që janë në dijeni se ku ndodhen këto armë kimike.

Para pak ditësh Siria ka pranuar propozimin e Rusisë që arsenali i asaj kimik të jetë nën kontrollin e ndërkombëtarëve. /albeu.com/
Shtuar më 13/09/2013, ora 10:53
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori