Siria rrëfen bombardimet, nuk dorëzohet
Një deklaratë është publikuar nga agjencia shtetërore e lajmeve siriane, e cila thotë se “agresioni trepalësh” filloi në orën 03:55 të kohës reale së Damaskut dhe përfshiu rreth 110 raketa, të cilat kanë goditur brenda Sirisë.

Deklarata e publikuar në agjencinë e lajmeve në Siri mëngjesin e së shtunës, thotë se mbrojtja ajrore siriane u përgjigj ndaj sulmeve, kështu duke shkatërruar një pjesë të madhe të raketave që u lëshuan nga koalicioni.

“Disa prej raketave arritën në Barezh. Aty ka pasur laboratorë shkencore dhe një qendër edukimi, por që SHBA’ja ka pretenduar se ishte objekt kërkimi për armët kimike”.Shtuar më 14/04/2018, ora 08:49
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori