Siria në prag lufte civile
Albeu.com
Shteti sirian tashmë ndodhet në luftë civile. Kështu është shprehur shefi i paqeruajtësve të Kombeve të Bashkuara në Siri, Herv Ladsous. Mësohet se sulmuesit kanë qëlluar monitoruesit e OKB-së me armë zjarri, gurë dhe shufra metali, ndërsa kanë tentuar të hyjnë në qytetin e rrethuar të Al Hafas.

Aktivistët thonë se të paktën 72 njerëz janë vrarë anembanë Sirisë të martën, shumica nga ta civilë. /albeu.com/

Shtuar më 13/06/2012, ora 11:45

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori