Siri, vriten 20 ushtarë
Observatori Sirian për të Drejtat e Njeriut ka njoftuar për vrasjen e 20 ushtarëve sirianë gjatë një kurthi të ngritur nga kryengritësit në veri të qytetit-port të Latakias.

Sipas të dhënave, luftimet ndodhën në një rajon të quajtur Jalal al-Akrab, në afërsi me kufirin turk. Latakia ka qenë një rajon relativisht i qetë në luftën civilezgjat që prej marsit 2011, por situata është përshkallëzuar në muajt e fundit dhe vëzhguesve të OKB-së iu ndalua aksesi në disa krahina. /albeu.com/
Shtuar më 20/06/2012, ora 19:17

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori