Siri, të paktën 70 të vrarë në luftimet kundër regjimit
Të paktën 70 xhihadistë të Shtetit Islamik (SHI) vdiqën gjat luftimeve të ashpra kundër ushtrisë siriane në provincën veriore të Raqa, raportoi sot Vëzhguesi Sirian i të Drejtave të Njeriut (OSDH).

Luftimet zhvillohen pranë aeroportit ushtarak të Tdaqa, bastioni i fundit i regjimit të Bachar al Assad-it në provincën Raqa i kontrolluar nga SHI-ja, grupim ultra radikal që shkakton terror në Siri dhe Irak. Luftimetzhvillohen në kët zonë që prej gjysmës së gushtit janë intensifikuar dje në mbrëmje pas një ofensive të fuqishme të SHI-së ku ata kryen atentate me vetura bombë. /albeu.com/
Shtuar më 22/08/2014, ora 12:53
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori