Siri, sërish viktima në Aleppo
Situata në Siri vijon të përkeqësohet. Trupat qeveritare sulmuan sërish disa lagje të Alepos duke vrare te pakten 19 vete, shumica gra e femije ndërsa aktivistet opozitare e vendosin kete bilanc ne 54 te vdekur.

Deklarata e presidentit te egjiptit te merkuren ishte shume e drejtperdrejte Bashar al Assadi duhet te nxjerre mesime nga historia e re, tha ai, e te largohet perpara se te jete teper vone. Mursi sqaroi gjithashtu se nje kuartet shtetesh rajonale Turqia, Arabia Saudite, Irani dhe Egjipti, do te mblidhet se shpejti per te diskutuar mbi krizen siriane. /albeu.com/
Shtuar më 06/09/2012, ora 15:11

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori