Siri, Assad shpall aministi për të dënuarit
Presidenti sirian, Bashar al-Assad dekretoi sot një amnisti të përgjithshme ndaj të dënuarve që nuk janë dënuar për aksione terroriste dhe që nuk kanë kryer krime ditët e fundit.

"Kreu i shtetit, i angazhuar në një konflikt të përgjakshëm kundër rebelëve, dekretoi një amnisti të përgjithshme për krimet e kryera para 23 tetorit, por përjashtoi krimet e kryera nga të ashtuquajturit 'terroristë", theksuan burimet mediatike siriane. /albeu.com/
Shtuar më 23/10/2012, ora 11:12

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori