Siguria në Siri, Turqia kërkon largimin e qytetarëve të saj
Paqëndrueshmëria dhe problemet me sigurinë kanë shtyrë Turqinë që tu kërkojë qytetarëve të saj në këtë vend që të largohen prej andej. Nëpërmjet një komunikatë për media Ministria e Jashtme njoftoi ndërprerjen e disa shërbimeve në konsullatë nga 22 marsi i këtij viti.

Ndësa kryeministri Erdogan ka sugjeruar një zonë sigurie përgjatë kufirit, ku numri i refugjatëve është rritur së tepërmi në ditët e fundit. Drejtë Turqisë gjatë kohës së trazirave kanë emigruar rreth 14 mijë sirianë. /albeu.com/
Shtuar më 16/03/2012, ora 14:00

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori