Si i mbijetoi luftës në Mosul i mituri që u fsheh në një bodrum për 20 ditë (VIDEO)
Lufta në Siri ka prekur edhe fëmijët e pafajshëm. Një djalë i vogël është gjetur pas 20 ditësh brenda një bodrumi ku ishte fshehur pasi fillimit të sulmeve në Mosul.

Djali, identiteti dhe mosha e të cilit nuk bëhet e ditur, ka marrë disa plagë të vogla dhe është dërguar për trajtim.

“Kam shumë dhimbje, nuk mund të lëviz,” ishin fjalët e para të vogëlushit pasi doli nga rrënojat.

Forcat irakiane duan të rimarrin edhe pjesën e fundit të terrenit të Mosulit ndërsa ISIS po lufton për të mbajtur territorin që kanë në kontroll. /albeu.com/

Shtuar më 11/07/2017, ora 19:36

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori