Si është e mundur? Copa perfekte e ajsbergut frikëson NASA-n
Pëlqej
Një copë ajsbergu perfekte ka lënë pa fjalë gjithë studiuesit e NASA.

Ajsbergu i çuditshëm ka një formë drejtkëndëshe perfekte e cila të bën të pyesësh veten se cfarë ka ndodhur.

Për këtë janë dërguar disa satelitë në Antaktidë, por nuk ëhstë bërë akoma e mundur zbardhja e kësaj ngjarjeje të cuditshme.


"Berg ishte aq perfekt saqë ishte e arsyeshme të supozohej se ajo mund të kishte shkëputur me mejetë dhe jo nga natyra", tha NASA.

Megjithatë, imazhet e reja satelitore zbulojnë se 'ka një histori shumë më interesante' dhe që në të vërtetë ky ajsberg kishte qenë duke lundruar rreth detit për katër muaj përpara se të ishte zbuluar. /albeu.com/
Shtuar më 09/11/2018, ora 09:08
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori