Si e ktheu uragani Irma-Floridan në “zonë luftë” (FOTO LAJM)

Reportirei i CBS, David Sutta e ka përshkruar Floridan si një “zonë luftë” pas kalimit të Uraganit Irma.

Përveç dëmeve të tjera materiale, “Irma” ka zhytur në errësirë shtetin e Floridas, ku 6.5 milionë banesa, ose 2/3 e numrit total, kanë mbetur pa energji elektrike.

Operacionet e shpëtimit kanë nisur dhe inxhinierët po punojnë për rikthimin e energjisë, por shumë zona vazhdojnë të mbeten të izoluara.

Ishujt Key West dhe pjesët perëndimore të Floridas mbajtën barrën më të rëndë të stuhisë.

Irma” goditi Floridan të dielën, si një uragan i kategorisë së katërt, por u zbut në një stuhi tropikale, ndërsa i drejtohet veriut.

Pavarsisht se e ka humbur fuqinë, “Irma” vazhdon të shkaktojë kaos.

Shtuar më 12/09/2017, ora 17:37

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori