Si do të ishte bota nëse Hitleri do ta fitonte luftën? (VIDEO)
Një pyetje mjaft intriguese është ajo se si do të ishte bota në rast se Lufta e Dytë Botërore do të ishte fituar nga Hitleri.

"Amazon Studio" ka realizuar një serial, ku përmes imagjinatës mendohet se si do të ishte bota pas triumfit të nazistëve.

Seriali titullohet "The Man in tha High Castle" dhe ngjarjet në të zhvillohen në vitin 1962.

Ky film do të transmetohet nëpër kinema duke nisur nga 20 nëntori i këtij viti. /Albeu.com/
Shtuar më 24/10/2015, ora 21:50
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori