Shtirej se bënte një jetë luksi, interneti i nxjerr të palarat mamasë së re

Një nënë e një vajze 2-vjecare ka shokuar opinionin publik pas publikimit në media të shtëpisë së saj nga autoritetet e strehimit.

Nikki McDoëell e cila në rrjetet sociale shfaqet një vajzë e kuruar në detaje ku të lë të mendosh se është shumë e pasur por në të vërtetë është krejt e kundërta.

bashku me vajzën e saj ajo jeton në një shtëpi e cila nuk ka ngrohje dhe vajza e saj vuan nga një sëmundje e mushkërive pasi lindi para kohe.

Shtëpia e saj gjithashtu ka lagështirë dhe shumë papastërti në disa dhoma, dërrasa të thyera dhe mure që kanë nevojë të lyhen.

Pasi pa gjendjen e mjerueshme të shtëpisë në të cilën jeton Nikki së bashku me vajzën e saj Këshilltarja lokale Julie-Anne Corr-Johnston ndërhyri për të ndihmuar mamanë e re.

"Pa ngrohje, dhe një listë të gjatë të riparimeve të pazgjidhura, sa kohë që ajo dhe fëmijët e saj mund ta quajnë këtë shtëpi një shtëpi? E gjithë situata është me të vërtetë e varfër dhe nuk përmbush standardin e pranueshëm. Kjo është çështje e vuajtjeve njerëzore", tha Këshilltarja. /albeu.com/


Shtuar më 18/01/2018, ora 16:53

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori