Tërmet i frikshëm në Tiranë, ka dëme: Qytetarët braktisin banesat në panik
Shtatori sjell borën e parë në Austri dhe Itali
Reshjemëdha bore u regjistruan në fundjavë në alpet e Austrisë dhe ato pritet të vazhdojnë edhe këtë të hënë.

Bora e parë ra në akullnajën Stubai në Tirolin austriak, ndërsa reshjet u intensifikuan gjatë fundjavës, duke bërë që shumë zona të skive të mbulohen me shtresën e bardhë.

Itali, borë ka rënë në Livigno, në veri të vendit.

Siç thuhet, reshjet e botës janë një dukuri e zakonshme në fund të verës në lartësi të mëdha të maleve Alpe, me reshje deri mbi një metër, të regjistruar në disa akullnaja vitin e kaluar.
Shtuar më 09/09/2019, ora 19:13
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori