Shtatë të vrarë nga protestat në Egjipt
Mesa duket protestat kundër Morsit nuk kanë të sosur. Edhe ditën e sotme Egjipti është përfshirë nga protestat e përgjakshme ku janë shënuar të paktën shtatë viktima dhe 261 të tjerë janë të plagosur.

Ashtu sikurse raportojnë mediat, protestuesit janë përleshur me forcat e sigurisë, madje përleshje ka pasur edhe mes mbështetësve dhe kundërshtarëve të Morsit.

Në protestën e sotme policia ka përdorur gaz lotsjellës për të shpërndarë protestuesit. /albeu.com/
Shtuar më 16/07/2013, ora 13:54

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori