Shqiptarët plagosin djalin e moderatores në Itali
Në korrik të vitit 2018 Niccolo Bettarini, djali i moderatores së famshme italiane Simona Ventura u plagos me thikë jashtë një diskoteke.

Autorë të plagosjes u shpallën shqiptarët Albano Jakaj dhe Andi Arapi, 24 dhe 29 vjeç.

I riu u qëllua 11 herë me thikë dhe deklaroi në gjykatë se ishte përfshirë në sherr për të mbrojtur mikun e tij.

Bettarini ka kërkuar 1 mln euro dëmshpërblim nga gjykata.


Shtuar më 11/01/2019, ora 08:12
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori