Shqiptarët kalojnë në të kuqe dhe ndalohen nga karabinierët por historia këto fillon
Gjithçka ndodhi mbrëmë vonë në Corso Italia, ku karabinierët vunë re një makinë që kalonte në kryqëzimin e Via Piave, duke injoruar dritën e kuqe të semaforit. Pas kësaj, patrulla e policisë u vu në ndjekje të tyre.

Pasi u ndaluan, në makinë ish dy persona me kombësi shqiptare, të cilët nuk u treguan bashkëpunues me forcat e rendit.

Në timon një 33-vjeçar, pavarësisht kërkesës së karabinierëve, nuk pranoi t’i nënshtrohej testimit të alkoolit, shkruan “Ilgiornale”.

Ai bashkë me pasagjerin, një 19 vjeçar po shqiptar, u morën nga makina, duke kundërshtuar gjithashtu. Ofendimet e shumta, u pësuan nga sulm i vërtetë kundër njërit prej burrave të policisë, duke e shtyrë me forcë në tokë dhe duke e plagosur.

Kolegët menjëherë ndërhynë dhe prangosën dy shqiptarët, duke i çuar në komisariat.

Karabinieri i dëmtuar, përfundoi në spitalin “San Martino” në Genova, me lëndime të rënda në shpatull, duke marrë një prognozë 25 ditore.
Shtuar më 15/04/2019, ora 21:06
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori