Shqipëria dhe Kosova solidarizohen me Parisin, Serbia e Maqedonia nuk "bëjnë zë"
Në katër anët e globit ka pasur përkrahje të fuqishme për gazetën Charlie Hebdo, gazetarët e së cilës u vranë në sulmin terrorist të mërkurën.

Qindra protesta solidarizuese janë zhvilluar në Evropë dhe përtej me moton #JeSuisCharlie .

Gazeta franceze Le Monde ka bërë një hartë duke treguar vendet ku janë mbajtur takimet, raporton koha.net.

Ajo që bie në sy është se tubime të tilla janë mbajtur në rajon, në Kosovë, Shqipëri e Kroaci, por jo në Serbi, Maqedoni e as në Bosnjë.
Shtuar më 11/01/2015, ora 00:30
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori