Shqetësim në Greqi, të rinjtë po braktisin masivisht besimin (FOTO LAJM)

Pëlqej
Të rinjtë grekë janë duke u larguar me ritme të shpejta nga besimi. Ky është përfundimi i studimit të bërë nga Peë Research mbi rendësinë që ka besimi në jetën e tyre.

"Të rinjtë grekë kategorizohen si të dytet pas atyre polakë për rendësinë e ulët që ka besimi tek ta", thuhet në studim.

Peë Research i ka pyetur të rinjtë në shumë vende të botës së sa rendësi ka besimi tek t'a duke zbuluar se ka një diferencë të madhe mes përgjigjeve pozitive që japin personat mbi 40 vjeç në raport me ata tek të njëzetat.

Në vetëm dy vende, respektivisht Gjeorgji dhe Gana, janë të rinjtë ata që thonë se besimi ka rendësi më shumë se sa ata të moshës së mesme. /albeu.com/

Shtuar më 14/06/2018, ora 11:25
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori