Shpërthim i fuqishëm në pallatin e gjyqtarëve në Turqi, viktima dhe të plagosur
Një shpërthimi i madh me anë të një autobombe ka ndodhur në një qytezë në Turqinë jugore ku si pasojë një fëmijë është vrarë dhe të paktën 15 të tjerë janë plagosur.

Shpërthimi kishte në shënjestër një ndërtesë banimi ku strehoheshin gjyqtarë dhe prokurorë në Viransehir, në provincën Sanliurfa, e cila kufizohet Sirinë.

Vitin e kaluar, qytetet turke janë goditur nga disa sulme terroriste. /albeu.com/
Shtuar më 17/02/2017, ora 20:52

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori