Shpërthimi në ambasadën amerikane në Kiev, dyshohet për terrorizëm (VIDEO)
Një shpërthim ka ndodhur gjatë natës së të mërkurës në ambasadën amerikane në Ukrainë pasi një pajisje shpërthyese u hodh drejt saj, tha policia e Kievit.

Askush nuk është plagosur dhe autori i krimit nuk është bërë ende i ditur. Autoritetet po hetojnë incidentin e dyshuar terrorist.

Konflikti në Ukrainën Lindore midis qeverisë dhe separatistëve pro rusë ka sjellë qarkullimin e shumë armëve pa leje. /albeu.com/

Shtuar më 08/06/2017, ora 16:45

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori