Shpërthimi i fuqishëm shemb ndërtesën, dyshimet e para
Haga është tronditur ditën e sotme pas një shpërthimifuqishëm duke rezultuar në rrëzimin e fasadës së një ndërtese, njoftuan shumë media lokale.

Rrjeti televiziv RTL raportoi se “shtëpitë u shkatërruan” dhe mund të ketë njerëz të bllokuar në rrënoja.

Sipas Agjencisë lokale të lajmeve Omroerp West, bëhet fjalë vetëm për një ndërtesë të vetme.

Shkaqet e shpërthimit mbeten të paqarta. Në vendngjarje kanë shkuar mjetet zjarrfikëse dhe ambulancat.
Shtuar më 27/01/2019, ora 21:24
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori