Shpërthime të shumta në Londër, dyshohet për sulme terroriste
Albeu.com
“Shpërthimet në metronë e Londrës kanë shkaktuar vdekje dhe kaos në kyeqytet këtë mëngjës”, kështu thuhet në një raport të “Mirror”-it londinez.Sipas këtij raporti, ende nuk është konfirmuar nëse bëhet fjalë për sulme terroriste... Përveç shpërthimeve në metronë londineze, është raportuar edhe për tri shpërthime të tjera të autobusëve në qytet. Sipas njofitmeve të BBC-së, zëdhënësi i Scotland Yard-it tha së të gjitha shërbimet emergjente janë aktivizuar. "Ka pasur disa dëme. Është tepër herët të deklarohet se çka ka ndodhur", tha ai.
Shtuar më 07/07/2005, ora 17:21
Tage: arkiv

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori