Shpërthim në një stacion metroje në Londër
Pëlqej
Një shpërthim ka ndodhur në orët e mbrëmjes në një stacion metroje në Londrës.

Nga të dhënat e para raportohet për disa persona të lënduar.

Shpërthimi ka ndodhur rreth orës 19:00 me atë lokale, ndërsa policia i ka kërkuar banorëve pranë zonës që të qëndrojnë të mbyllur në shtëpitë e tyre.

“Daily Mail” shkruan se pas shpërthimit në Southgate disa persona janë duke marrë ndihmën mjekësore.

Pak para shpërthimit, mediat britanike shkruajnë se policia ishte njoftuar për një pako të dyshimtë dhe kishte kryer kontrollet.

Shtuar më 19/06/2018, ora 23:40
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori