Shpërthim në Afganistan, vriten 9 persona
Vazhdon zemërimi i afganëve pas djegies së Kuranit nga ana e ushtarëve anerikanë para disa ditësh. Të paktën nëntë persona kanë mbetur të vdekur dhe 10 të tjerë janë raportuar të plagosur pas një sulmi kamikaz që ndodhi në aeroportin e Jalalabadit në lindje të Afganistanit.


Autoritetet njoftuan se bomba ishte vendosur në një makinë ndërsa protestat në lidhje me këtë ngjarje kanë vijuar prej disa ditësh. Akoma nuk është bërë e ditur nëse mes viktimave ka edhe nga forcat e NATO-s ndërkohe që aeroporti shërben edhe për forcat ushtarake. Talebanët njoftuan se ky sulm është një hakmarrje ndaj atyre ushtarëve që shkatërruan kuranin. /albeu.com/
Shtuar më 27/02/2012, ora 08:14

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori