Shpërthen vullkani në Japoni, vdesin 27 alpinistë
Një vullkan ka shpërthyer në Japoni dhe si pasojë ka shkaktuar 27 viktima.

Sipas mediave ndërkombëtare, alipinstët janë gjetër “pa shenja jete” dhe mjekët flasin për një “atak kardiak dhe frymëmarrje”.

Por zyrtarisht autoritetet ende nuk i kanë deklaruar të vdekur.

Në kraterin e vullkanit besohet se kanë gjithsej 250 persona, por se shumica prej tyre kanë arritur të shpëtojnë./albeu.com/
Shtuar më 28/09/2014, ora 12:56
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori