Shpërthen diga në Porto Riko pas uraganit “Maria”
Një digë ka shpërthyer në lumin Guajataka në ishullin e Porto Rikos pasi u godit nga uragani Maria duke shkaktuar përmbytje të rrezikshme.

Autoritetet kanë lajmëruar se Shërbimi Kombëtar i Motit ka arritur në zonë po evakuon njerëzit me shpejtësi.

“Kjo është një situatë jashtëzakonisht e rrezikshme dhe kërcënuese për jetën. Mos u përpiqni të udhëtoni nëse nuk do largoheni nga zona ose prisni që të merrni një urdhër evakuimi,” – thuhej në njoftimin e zyrtarëve.

Guvernatori i Porto Rikos e ka quajtur këtë stuhinë më të keqe në shekull. Punëtorët e digës lajmëruan se shpërtheu në 14:10, sipas orës lokale. /albeu.com/

Shtuar më 22/09/2017, ora 21:39
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori