Shpallet gjendja e jashtëzakonshme në Kolorado (FOTO-LAJM)

Shteti i Kolorados është përfshirë nga përmbytjet e shumta, ndaj presidenti i SHBA-së Barack Obama ka shpallur gjendjen e jashtëzakoshme.

Shirat e dendur, të pandërprerë kanë marrë të paktën jetën e tre personave dhe kanë shkaktuar rrëshqitje të dheut. Si rezultat u bllokuan shumë autostrada.

Ditën e enjte autoritetet e një sërë qytetesh qendrore të shtetit, i cili aktualisht është prekur nga fatekqësia natyrore, vendosën të evakuojnë banorët lokalë. /albeu.com/
Shtuar më 13/09/2013, ora 16:22
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori