Shokuese! Zjarret bëjnë shkrumb e hi Kaliforninë (FOTO LAJM)

Pëlqej
Zjarret e rënë natën e së dielës në Kaliforninë Veriore kanë djegur më shumë se 170,000 hektarë tokë.

Fotot tregojnë tymin i cili akoma nuk është larguar dhe pas ndërhyrjes së zjarrfiksëve, përcjell albeu.com.

Zjarret në Kaliforni, kanë vrarë 23 njerëz deri tani në veri dhe kanë lënë 300 të zhdukur ndërsa 20 mijë persona anembanë shtetit janë evakuar.

Rreth 3.500 shtëpi dhe biznese janë shkatërruar plotësisht dhe zona ka marrë pamjen e një sheshi lufte, gjithcka e bërë shkrumb e hi. /albeu.com/


Shtuar më 12/10/2017, ora 17:24
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori