Shoferi që shkaktoi incidentin në Nju Jork del para gjykatës
Pëlqej
Shoferi që mori përpara turmën e këmbësorëve në qendër të Nju Jorkut, pritet që gjatë ditës së sotme të paraqitet në gjykatë.

Nga ky sulm i djeshëm është vrarë një femër 18 vjeçare dhe 23 persona të tjerë janë plagosur.

Sulmuesi Richard Rojas, veterani 26 vjeçar i ushtrisë amerikane nga Bronksi i Nju Jorkut, është akuzuar për vrasje, për disa përpjekje për vrasje dhe për rrezikim për vrasje me automjet.

I dyshuari, që ka histori të arrestimit për shkak të dhënies së makinës në gjendje të dehur dhe për kërcënim me thikë, i ka thënë policisë se kishte “dëgjuar zëra”.

Raportohet se Rojas ishte liruar nga ushtria në vitin 2014, për shkak të problemeve disiplinore. /albeu.com/
Shtuar më 19/05/2017, ora 19:22
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori