Shkon në 30 numri i viktimave nga sulmet në Kabul
Pëlqej
Abonohu për lajmet me e-mail:
E-maili juaj:      Tani, kontrolloni e-mailin tuaj dhe konfirmoni abonimin!
Ka shkuar në 30 numri i personave që kanë humbur jetën dhe në 80 numri i të plagosurve nga dy shpërthime në afërsi të parlamentitAfganistanit, njoftojnë zyrtarët.

Sulmi ka ndodhur në kohën kur stafi i parlamentit ishte duke dalë nga ndërtesa.

Disa minuta pas shpërthimit të parë pranë parlamentit, talebanët kryen edhe një sulm që kishte për objektiv anëtarët e agjencisë së inteligjencës afgane.

Shumica e viktimave nga sulmet në kryeqytetin e Afganistanit, në Kabul, janë civilë, përfshirë këtu punëtorë të parlamentit. /albeu.com/

Shtuar më 10/01/2017, ora 19:03
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori
 
Portali i njohur sportiv “Goal.com” ka publikuar karikaturën e ditës së sotme ku personazhet kryesore sigurisht do të ishin nga super ndeshja ndërmjet Barcelonës dhe Juventusit.

Në të është trinomi i frikshëm i Barcelonës MSN dhe dyshja e hekurt e mbrojtjes juventine, Bonucci-Chiellini.

Portali i njohur sportiv “Goal.com” ka publikuar karikaturën e ditës së sotme ku personazhet kryesore sigurisht do të ishin nga super ndeshja ndërmjet Barcelonës dhe Juventusit. Në të është trinomi i frikshëm i Barcelonës MSN dhe dyshja e hekurt e mbrojtjes juventine, Bonucci-Chiellini.