Shkoi të zmadhonte akoma më shumë vithet, ndërron jetë Kim Kardashian meksikane
Një modele e famshme në Instagram, e cilësuar si Kim Kardashian meksikane, është raportuar se ka humbur jetën në moshën 29-vjeçare gjatë një operacioningritjesvitheve në Kolumbi.

Modelja Joselyn Cano ka studiuar Mikrobiologji në Universitetin Shtetëror të San Diegos dhe numëronte më shumë se 12 milionë ndjekës në Instagram.

Lajmi i keq u shpërnda nga mikesha e saj, modelja Lira Mercer, dhe për më tepër, një transmetim i drejtpërdrejtë tre-orësh i atij që besohet të jetë funerali i Canos u shfaq në YouTube.

Por ndërsa raportimet për vdekjen e saj mbeten ende të pakonfirmuara nga familja, faqja e saj zyrtare në Instagram nuk ka asnjë postim të ri që nga 7 dhjetor dhe është mbushur me mesazhe ngushëllimi.

Operacioni i ngritjesvitheve, është bërë gjithnjë e më popullor në Shtetet e Bashkuara, duke u bërë lloji i kirurgjisë plastike me rritjen më të shpejtë, sipas statistikave të vitit 2015 nga Shoqata Amerikane e Kirurgëve Plastikë.

Shkalla e procedurave të ngritjesvitheve u rrit me 252 për qind nga viti 2000 në vitin 2015.

Shtuar më 17/12/2020, ora 16:01

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori