Shkaterrohet banda shqiptaro-marokene, kapen 700 kg droge
Albeu.com
Hetuesit italiane ka shkatërruar një organizatë shqiptaro-marokene e cila udhëhiqte një rrjet të kontrabandës së drogës. Sipas medias italiane, anëtarët e dyshuar të bandës janë arrestuar në në Spanjë, Francë dhe Belgjikë.
Bastisjet në bazat e organizatës në Italinë veriore dhe jugore kanë zbuluar 700 kilogramë kanabis dhe sasi të mëdha të heroinës dhe kokainës. Policia kishte 57 urdhër-arresti, dhe të paktën 13 vetë janë vënë pas hekurave.
Shtuar më 22/02/2010, ora 20:17
Tage: arkiv
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori