Shiti “Porsche-n” e rrallë për të paguar një dasmë, 24 vite më pas gati sa nuk i bie infrakt nga surpriza e jetës (VIDEO)
Kur Dave ishte i ri, ndër gjërat më të shtrenjta dhe të dashura për të ishin makina e tij Porsche model i 1973, 914 2.0L.

Shpenzoi shumë para dhe kohë për ta riparuar, por duhej ta shiste kur vajza e gruas së tij do martohej.

Gjatë viteveDave ishte babai i saj, i kushtoi mjaft dashuri dhe pikërisht ditën kur ajo do dilte nga shtëpia, vendosi që të investonte gjithçka kishte për t’i bërë një dasmë të denjë.

Kaluan 24 vjet dhe thjeshtra e tij nuk e harroi kurrë gjestin që Dave kishte bërë për të.

Pikërisht kjo ishte arsyeja pse ajo vendosi që të kursente shumë dhe pas 24 viteve i ktheu makinën,Reagimi i tij nuk mund të mos jetë emocionues.

Edhe pse në fakt makina ishte shumë e shtrenjtë, Kristin thotë se kjo nuk është asgjë, sa sakrificat e bëra çdo ditë nga Dave për të dhe nënën e saj.
Shtuar më 04/07/2017, ora 08:25

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori