Shirat rrëzojnë "malin" me plehra, vdesin tragjikisht 17 persona (FOTO LAJM)

Pëlqej
Shirat e rrëmbyeshëm shkaktuan rënien e një grumbulli të madh plehrash në kryeqytetin e Mozambikut të hënën, duke vrarë deri në 17 vetë të cilët u varrosën nga mbeturinat.

Mbeturinat në zonën e varfër, me popullsi të dendur ku ndodhi fatkeqësia arrinin lartësinë e një ndërtese tre-katëshe, përcjell albeu.com

Shtëpitë u shkatërruan dhe disa banorë të zonës u larguan.

Njerëzit shpesh gërmojnë nëpër mbeturina, duke kërkuar ushqim dhe artikuj për t'u shitur. /albeu.com/

Shtuar më 20/02/2018, ora 12:07
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori