Shirak fton urgjentisht Këshillin e Sigurisë
Albeu.com
Presidenti francez, Zhak Shirak, ka thirrë me urgjencë Këshillin e sigurisë për shkak të kaosit që ka përfshirë vendin. Ai deklaroi se rikthimi i ligjit dhe vendosja e rregullit në rrethinat e kryeqytetit do të jenë përparësi e punës së qeverisë.Prej fillimit të trazirave, më 27 tetor, bilanci i shkatërrimeve është i lartë ku afro 3500 vetura rezultojnë të djegura, ndërsa totali i arrestimeve është afro 800 persona.
Shtuar më 07/11/2005, ora 17:14
Tage: arkiv

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori