Shikoni se si një ortek ka bllokuar rrugën në Francë (FOTO LAJM)

Në qytetin e Savoia në Francë një rrugë është varrosur totalisht disa metra nën dëborë.

Orteku bllokoi disa fshatraFrancën juglindore dhe u desh ndërhyrja e ndihmës së shpejtë për të hapur rrugën e bllokuar, përcjell albeu.com

Fotot dramatike, të bëra nga eksperti i ortekëve, Alain Duclos, tregojnë momentet kur punonjësit mundohen të hapin rrugën.

Ata gërmuan një korridor akulli dhe dëbore, me mure të tmerrshme që shtriheshin deri në 7 metra, të cilat rikyçnin fshatra në rajonin Savoie në Francën juglindore.

"Kanë kaluar 20 vjet që kur kemi parë një ortek si ky," tha Duclos. /albeu.com/



Shtuar më 12/01/2018, ora 16:52
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori