Shifrat mbeten të larta, ç'ndodhi me koronavirusin gjatë 24 orëve të fundit në Itali
Italia vijon të regjistrojë prej ditësh shifra të larta të infektuarisht me koronavirus, por tashmë rritje të ndjeshme kanë pësuar dhe viktimat.

Në buletinin e fundit të Ministrisë së Shëndetësisë në vendin fqinj bëhet me dije se në 24 kanë rezultuar të infektuar dhe 26.831 persona nga 201 mijë testime të kryera.

Gjithashtu kanë humbur betejën me virusi dhe 217 persona të tjerë.

Që nga nisja e pandemisë në Itali janë regjistruar 616 mijë të infektuar dhe mbi 38 mijë viktima.
Shtuar më 29/10/2020, ora 17:55

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori