E FUNDIT/ Mbyllen pjesët e para, kryesojnë Laçi dhe Teuta (VIDEO)
Shifrat e larta në Gjermani, 982 të vdekur nga COVID-19 në 24 orë
982 persona kanë humbur jetën në Gjermani si pasojë e COVID-19 gjatë 24 orëve të fundit.

Sipas Instituti Robert Koch (RKI) i cili kryen hulumtime në fushën e sëmundjeve infektive, me vdekjen e 982 personave në 24 orët e fundit numri i përgjithshëm i viktimave shkoi në 53.972.

Në 24 orët e fundit në vend 13.202 persona u diagnostikuan me COVID-19 ndërsa numri i përgjithshëm i rasteve u rrit në 2.161.169.

Me intubimin e 2.547 pacientëve me COVID-19 në 24 orët e fundit numri i përgjithshëm i pacientëve të intubuar shkoi në 4.571. Gjermania deri më tani ka vaksinuar 1.921.689 persona kundër COVID-19 ndërsa 283.264 prej tyre kanë marrë dozën e dytë të vaksinës.

Shtuar më 27/01/2021, ora 09:47

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori