Shfaqet portreti gjigand i Putinit në Itali
Një portret gjigand i Presidentit rus, Vladimir Putin u shfaq në një fushë në Castagnaro, pranë Veronës në Itali.

Pranë portretit ishte shkruar, “G20 2017” dhe firma e artistit italian që krijon portrete të tokë, Dario Gambarin.

Ai përdori një traktor për të krijuar protretin 135 metra të gjerë para takimit të nivelit të lartë të 20-es që mbahet në Hamburg më 7 dhe 8 korrik.

Ai ka bërë portrete të ngjashme të ish-Presidentit Barack Obama, ish-kandidates për Presidente, Hillary Clinton dhe Nelson Mandelës, ish-presidentit të Afrikës së Jugut. /albeu.com/

Shtuar më 05/07/2017, ora 16:50

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori